Praktyczne info kiedy przygotowujesz się na wyjazd do Paryża

przygotowanie wyjazdu do Paryża

Ciekawa jestem, ilu z Was planuje w tym roku wyjazd do Paryża. Jedziecie po raz pierwszy czy już macie swoje ulubione trasy i kawiarnie w Mieście Miłości?

Co jakiś czas otrzymuję od Was pytania o różne sprawy związane z przygotowaniem takiej podróży. W związku z tym zebrałam dziś w jednym miejscu wiele linków, które przy w tym temacie na pewno się Wam przydadzą.

Częstujcie się!

Co zwiedzać w Paryżu?

Dla wszystkich, którzy jadą do Miasta Świateł po raz pierwszy przygotowałam moje subiektywne TOP 5 Paryża. To zestawienie bez wielkich ekstrawagancji, natomiast pokieruje Was to tego, co w Paryżu najważniejsze. Jeśli przyjeżdżacie jedynie na kilka dni, czy przedłużony weekend, bądźcie przygotowani na ostrą selekcję Waszych celów podróży. Paryż jest wielki i zatłoczony, najprawdopodobniej w metrze i w kolejkach spędzicie więcej czasu, niż planujecie.

Lista rozszerzona to 16 pomysłów na zwiedzanie Paryża. Spacer po Ogrodzie Luksemburskim, muzea, bieganie po sklepach na Polach Elizejskich, a może najpiękniejsza paryska panorama ze szczytu Tour Montparnasse? Wybierajcie.
Podpowiedź: Nazwy miejsc i zabytków w artykule są podlinkowane do ich stron internetowych. Jeśli któraś propozycja Was zainteresuje, łatwo możecie dowiedzieć się o niej więcej.

Więcej wskazówek i opowieści o zwiedzaniu Paryża znajdziecie na blogu pod tagiem Paryż (Paris).

Polecam Wam również lekturę bloga Ethno Passion (wpisy z tagiem „Paryż”), gdzie swoim doświadczeniem dzieli się Karolina, która przez kilka lat była paryską studentką.

Francuskimi portalami, na które z pewnością Was zainspirują i pomogą znaleźć w Paryżu jeszcze więcej są:
Oficjalna strona miasta (FR/EN/ES)
Strona biura turystycznego Paryża (bardzo lubię) (FR/EN/IT i inne)
Turystyka w Paryżu (EN/EN)

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli szukacie poleconych adresów, przeczytajcie Paryż na każdą kieszeń – tanie noclegi w stolicy Francji oraz Mieszkam w zakonie na wspomnianym już Ethno Passion.

Wyszukiwarki noclegów na jakie w międzyczasie trafiłam to Abritel (po francusku) oraz Airbnb (po polsku).

Jak się nie zgubić spacerując po Paryżu?

Aplikacja na smartfony i ajfony bez której w Paryżu ani rusz to RAPT (akronim nazwy francuskiego przedsiębiorstwa transportu miejskiego). Dzięki niej bez problemu odszukacie najbliższą stację metra i przystanek autobusowy, sprawdzicie połączenia między wybranymi punktami na mapie, dogodne przesiadki oraz godziny odjazdów i przyjazdów. Strona internetowa to: i również może się przydać.

Niezastąpiona jest oczywiście aplikacja Google maps.

Gdzie zjeść w Paryżu?

Niedawno opublikowałam na blogu listę 17 najlepszych paryskich kawiarni, które chciałabym odwiedzić. Znajdziecie tam sprawdzone i rekomendowane w sieci adresy: oprócz kawiarni, cukiernie, piekarnie oraz najsławniejsze restauracje. Tak jak w przypadku wspomnianej listy zabytków, pogrubione nazwy w artykule przeniosą Was na strony internetowe tychże miejsc.

Jeśli macie ochotę na więcej, David Leibovitz, sławny amerykański kucharz, który na co dzień mieszka w Paryżu, opracował listę dużo dłuższą. Nic tylko wybierać!

The Guardian przygotował natomiast listę lokali, w których zjecie nie wydając fortuny. Zestawienie Top 10 budget restaurants and bistros in Paris wydaje mi się interesujące.

*

Może macie swoje ulubione adresy i linki, które pomagają Wam przygotować się wyjazd do Paryża? Koniecznie dajcie znać, les amis!

Paryż, pobyt w Paryżu

Paryż, pobyt w Paryżu

Paryż, pobyt w Paryżu

Paryż, pobyt w Paryżu

Paryż, pobyt w Paryżu

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

  1. między innymi, dzięki Twoim cennym radom, udało mi się stworzyc kilkudniowy plan wycieczki do Paryża – mam nadzieje, ze tym razem wyjazd do Francji uda się, bo będzie wreszcie ładna pogoda 🙂

    jak byś pisała o Antarktydzie też mialabys ochote tam pojechac – masz dar 🙂

  2. Będę dla moich czytelników „zwiedzać” Paryż już w lipcu. Z moimi dziewczynami nie wszędzie da się spokojnie wybrać, dlatego Paryż mamy niby zwiedzony, ale teraz będziemy go w spokoju wieczorami smakować 😉
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

      1. Na razie pomyslałam tylko, żeby sobie zwiedzać dzielnicami, robić dużo zdjęć, odkryć może jakieś małe ciekawe knajpki… Na pewno pójdę na francuskiego hamburgera 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się