Siedzisz przy stoliku w kawiarni razem ze znajomymi. Atmosfera się rozkręca, dyskusje, żarty, ploteczki, wszyscy mówią naraz. Ty uśmiechasz się grzecznie i kiwasz głową, rozumiejąc co trzecie słowo. Chciałabyś wejść do tej rozmowy, powiedzieć coś więcej niż „oui, c’est intéressant” – ale nie wiesz od czego zacząć.
Moduł 8 to finał całej drogi, którą przeszłaś. Tym razem wychodzimy poza codzienne sprawy – na teren, gdzie Francuzi czują się jak ryby w wodzie: kultura, kino, książki, polityka i ta nieuchwytna joie de vivre, o którym wszyscy słyszeli, ale nie każdy wie, na czym naprawdę polega.
Po tym module będziesz rozmawiać o książkach, filmach i teatrze nie tylko na poziomie „podobało mi się”, ale ze słownictwem, które pozwoli Ci wyrazić opinię, zadać pytanie i zareagować na to, co mówi rozmówca.
Wejdziesz też w rozmowy o polityce. W temat, który we Francji pojawia się przy stole zaskakująco szybko i będziesz wiedzieć, jak się w tej rozmowie odnaleźć: co mówić, jak reagować i kiedy lepiej posłuchać.
Zrozumiesz, czym naprawdę jest la joie de vivre i jak ją odczytywać nie jako turystyczny slogan, ale jako coś, co realnie wpływa na relacje i codzienne życie we Francji. Gdy wspomnisz o joie de vivre swoim Francuskim znajomym, zobaczysz jak pojawia się uśmiech na ich twarzach, jak się nagle rozluźniają… a Ty czujesz, że naprawdę jesteś już stąd!
Przyjrzysz się też dynamice relacji z Francuzami, która różni się od nawiązywania znajomości (a potem przyjaźni) między Polakami
A na końcu zmierzysz się z jeszcze jednym tematem dotyczącym mindsetu – godzeniem się z Francją i z pytaniem o to, kim jesteś teraz, po tych wszystkich zmianach, kompromisach i nowych początkach.