NOWOŚĆ! Webinary z francuskiej gramatyki już w sprzedaży

Sztuka tu, sztuka tam

Baner boczny kursu Bonjour La France

Dom sztuki w Miluzie, roczny abonament na muzea w całym regionie oraz trochę street art.’u.

sztuka tu sztuka tam

Filature
Miluza. Jeden z fajniejszych adresów to Filature (La Filature), dom kultury. Odbywają się tu sztuki teatralne, koncerty orkiestry symfonicznej, muzyki klasycznej i współczesnej i wystawy fotografii. W budynku mieści się również Mediateka (Bibliothèque – médiathèque).

sztuka tu sztuka tamsztuka tu sztuka tam

sztuka tu sztuka tam

Abonament na muzea
Nigdy nie lubiłam przesadnie nocy muzeów, bo raz, że nieczęsto, a dwa, że tłok straszny. Nie znajduję przyjemności w staniu w długiej kolejce, a potem przepychaniu się, żeby coś zobaczyć. W Alzacji jest dużo muzeów i prawdopodobnie najlepszym – oraz najtańszym – rozwiązaniem jest zakup rocznej karty zniżkowej. Co więcej, jej zasięg jest naprawdę szeroki. Pass Musée du Rhin supérieur zapewni zniżkę w 190 muzeach w trzech państwach – w całej Alzacji, w części Szwajcarii i Niemiec. Można ją kupić w każdej ze zrzeszonych placówek, a – co istotne – rok użytkowania liczony jest od pierwszego wejścia, a nie między styczniem a grudniem. Roczny abonament interesuje przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale turystów może zainteresować karta nieograniczonego wstępu na 48h. Ten sam zasięg.

Street art
Chodzę po Miluzie i fotografuję. Nie padam z zachwytu nad miastem, ale niektóre miejsca są przyjemne. Sztuka tu, sztuka tam. Czasem ładniej, czasem mniej, ale zawsze to lepiej, niż blokowiska i szare mury.

sztuka tu sztuka tamsztuka tu sztuka tamsztuka tu sztuka tamsztuka tu sztuka tamsztuka tu sztuka tam

 

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się