Podaruj emigrantowi Bonjour La France pod choinkę

Ktoś z Twoich bliskich mieszka na emigracji we Francji i wciąż zmaga się z francuskim? A może myśli o – choćby tymczasowej – przeprowadzce do Francji i potrzebuje odświeżyć swój francuski? Sprezentuj mu kurs z francuskiego słownictwa dnia codziennego, Bonjour La France!

Mówienie po francusku jest takie ważne!

Nie wszyscy wyjeżdżają do Francji idealnie znając język francuski. Niezależnie czy jadą na dłużej lub na stałe. Czasem mówią sobie “jakoś sobie poradzę” lub “nauczę się na miejscu”. Rzeczywiście, niektórzy trafiają na naprawdę świetne kursy. Po roku mówią już całkiem nieźle, znajdują pracę i językowo wychodzą na prosto.

Ale nie wszystkim się to udaje.

Czasem z braku odpowiedniej oferty kursowej tam, gdzie mieszkają. Czasem w grę wchodzą jeszcze inne przeszkody. Dobre kursy potrafią być bardzo drogie.

Emigrancką rzeczywistością we Francji jest natomiast to, że bez języka daleko się nie zajdzie. Bardzo trudno znaleźć nawet najbardziej podstawową pracę – kasjera czy sprzątaczki – gdy nie mówisz po francusku. Trudno poczuć się dobrze wśród ludzi, z którymi dzieli cię bariera językowa. Do tego zwykłe, codzienne sprawy, jak zrobienie zakupów czy wizyta u lekarza mogą stać się naprawdę sporym problemem.

O tym, jak ważny jest aspekt komunikacyjny (słownictwo, znajomość zwyczajów i kultury oraz oczywiście umiejętność wypowiadania się) podkreślała też w naszej rozmowie Kasia, nauczycielka francuskiego.

Przecież uczyłem się francuskiego w szkole

Ja też się uczyłam. W liceum znanym ze swojego francuskojęzycznego profilu, a później na kursach. Wyjeżdżając do Francji miałam w kieszeni certyfikat C1, dzięki któremu czułam się spokojna – we Francji językowo nic mnie nie zaskoczy.

Zaskoczyło i to bardzo. Pierwsze miesiące upłynęły mi pod znakiem bariery językowej. Ludzie mówili z prędkością karabinu maszynowego, wielu z nich miało dziwny akcent (Alzacja!) i do tego używali słownictwa, którego nie znałam.

Nie znałaś słownictwa? Jak to? Ale wstyd!

Tak, moim odkryciem – już na miejscu – było to, że umiem napisać rozprawkę na ważne społecznie tematy, ale brakuje mi słownictwa z życia codziennego. Zaskakiwały mnie zwykłe życiowe sytuacje. Kupowanie mięsa (jak nazywają się poszczególne kawałki?), opisanie lekarzowi objawów choroby. Choćby pierwsze wyjście do apteki było naszpikowane zagadkami. Doliprane i Spasfon? Co to jest?

Na kursach językowych na ogół uczymy się “pod egzamin”. Życiowe słownictwo oraz sfera kulturowa – równie ważna jak znajomość języka – stoi często na drugim planie.

voucher na kurs bonjour La France

Witaj Francjo! Bonjour La France!

Z moich doświadczeń językowych i emigranckich z ostatnich sześciu lat mieszkania we Francji wyłonił się kurs językowy. Pomagam nim zapełnić lukę między sytuacja “uczyłem się francuskiego w szkole” a “mieszkam we Francji”.

Praktyczne życiowe słownictwo oraz świadomość różnic kulturowych, to rdzeń ośmiu tematycznych lekcji. Do każdego tematu przygotowałam między innymi ćwiczenia, nagrania audio z wymową, tekst po francusku i fiszki. Wszystko, co potrzebne, aby uzupełnić i uaktualnić swoją wiedzę.

Tematy lekcji z kursu Bonjour La France to: francuskie restauracje, zdrowie, zakupy spożywcze, podróżowanie pociągiem i samolotem, poruszanie się komunikacją miejską i pytania o drogę, nocleg, zwiedzanie oraz uprzejmość po francusku.

Baza – zarówno dla emigranta jak i turysty. Emigranci też zwiedzają Francję, a turyści… mogą kiedyś zostać emigrantami (mój przypadek).

Premiera kursu Bonjour La France wzbogaconego o nowe lekcje odbędzie się już 10. stycznia 2020. Kurs jednak można kupić już dziś, aby dać go pod choinkę bliskiej osobie lub … zrobić prezent samemu sobie!

Daj komuś Bonjour La France pod choinkę

Przedpremierowa możliwość zarezerowania sobie miejsca na pokładzie kursu Bonjour La France trwa tylko kilka dni. Prezentowy voucher na kurs możesz kupić jedynie między 29. listopada a 8. grudnia 2019 (niedziela).

Oprócz dostępu do kursu w dniu jego oficjalnej premiery, czyli 10. stycznia 2020 otrzymasz ode mnie voucher w formacie A5 wydrukowany na pięknym papierze z moimi odręcznymi życzeniami dla osoby, którą chcesz obdarować.

Cena kursu to 189 zł. Voucher znajdziesz w blogowym sklepie. (EDIT: Voucherów świątecznych z przedpremierą kursu już nie ma w sprzedaży, ale nadal można zapisać się na listę zainteresowanych kursem. W prezencie otrzymasz super praktyczny ebook „8 narzędzi, które pomogą Ci bezbłędnie pisać po francusku”.

(Jak wygląda kurs Bonjour La France od środka dowiesz się z tego tekstu).

Kto daje najlepsze prezenty?

Jedne z najlepszych prezentów jakie otrzymałam to te, które kupiłam sama sobie. W końcu nikt nie zna mnie lepiej niż ja sama… Hurtowo kupuję książki, zdecydowanie wolę sama kupować sobie muzykę a to zaledwie początek listy.

Najczęściej wybieram prezenty praktyczne. W tym roku “Mikołaj” przyszedł do mnie wyjątkowo wcześnie. Rękami kuriera z Amazon Prime podrzucił mi profesjonalny mikrofon. Koniec z nagrywaniem wymowy do nowych lekcji w kursie miniaturowym mikrofonem od słuchawek. Kto poza mną by wiedział, że właśnie to ucieszy mnie “pod choinką” najbardziej?

Zrób dziś coś dla siebie. Naucz się francuskiego w 2020! Nie zostawiaj francuskiego – ani choinkowych prezentów – na ostatnią chwilę. Skorzystaj z okazji przedpremierowego vouchera na Bonjour La France, a jako pierwszy otrzymasz do niego dostęp. (EDIT: zapisz się na listę zainteresowanych kursem)

Udanego poszukiwania prezentów pod choinkę, les amis! 

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się