Przedstawiam nowy przewodnik: Alzacja z dziećmi

alzacja z dziećmi

Ostatni tydzień przyniósł do Alzacji tropikalne temperatury. Na termometrze słupek rtęci osiągał nawet czterdzieści stopni. Większość osób które znam, kryła się w klimatyzowanych biurach, w domu przed wiatrakami lub w chłodnych centrach handlowych. Lato w Alzacji potrafi być gorące!

Niezależnie od pogody, rodzice przyjeżdżający do Alzacji na wakacje z dziećmi lub mieszkający tu na stałe często stają przed pytaniem: gdzie się wybrać, abyśmy się dobrze bawili. Wszyscy – dzieci i dorośli.

Mój nowy przewodnik Alzacja z dziećmi napisałam, aby ułatwić Ci odpowiedź na to pytanie!

Dzieci zmieniają życie rodzica. Bardzo mocno.

Od kiedy na świecie pojawiła się moja córeczka, podróżuję jakby mniej. Wcześniej wystarczyło znaleźć kilka godzin wolnego, założyć buty i wyjść z domu… Byle tylko nie zapomnieć aparatu fotograficznego i aby bak z benzyną nie był pusty. Resztą nie martwiłam się specjalnie.

No cóż, czasy aż takiej beztroski się skończyły 😉

Moja córeczka skończyła już dwa lata, więc na szczęście wyszliśmy już z okresu, kiedy przy każdym wyjściu, nawet do sklepu po bułki przypominałam bardziej wielbłąda niż zwinną gazelę 😉 Niemniej teraz moje dziecko ma już sporo do powiedzenia na temat tego, gdzie idziemy i na ile.

Jeśli zwiedzamy miejsce przyjazne dzieciom, lub jeszcze lepiej: miejsce stworzone z myślą o nich, to jest duża szansa, że będziemy się świetnie bawić. Wszyscy! Bo zadowolone dziecko to spokojny i uśmiechnięty rodzic 😉

Alzacja z dziećmi: wszystko, czego rodzic potrzebuje!

Napisałam już dwa duże przewodniki. Wakacje w Alzacji i Moja zimowa Alzacja. Każdy z nich składa się z trzech części i omawia szeroko aspekty turystyczne, kulturowe, praktyczne związane z podróżowaniem po Alzacji.

Alzacja z dziećmi jest inna.  To zbiór pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Alzacji – w okolicach Miluzy, Colmar, Strasburga oraz w Bazylei. Na dwudziestu sześciu stronach znajdziecie niezliczone inspiracje na wyjścia typowo turystyczne jak i codzienne, bliższe osobom, które w Alzacji mieszkają.

Są miejsca na pogodę i na niepogodę, na gorące dni i dni z minusową temperaturą. Atrakcje z biletami wejścia i darmowe.

Dodatkowo zebrałam w pokaźną listę najfajniejsze sklepy z zabawkami w regionie oraz sklepy z odzieżą dziecięcą. Podpowiadam też, gdzie zjeść z dziećmi.

Kolejne plusy:

  • wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w jednym miejscu: z adresami, telefonami oraz wielokrotnie z materiałami dodatkowymi, które pozwolą zobaczyć miejsce od środka i ocenić, czy spodoba się Tobie i Twojemu dziecku
  • przewodnik został pięknie opakowany graficznie przez Izę Owsianny. Aż chce się go czytać!
  • jak wszystkie moje przewodniki ten również jest bardzo eko 🙂 A to dlatego, że ma formę pliku PDF. Idzie za tym wygoda w wyszukiwaniu danej informacji, przewodnik nie zajmuje miejsca na półce czy w walizce, a w razie potrzeby drukujecie te strony, które są Wam potrzebne.

.

Przewodnik Alzacja z dziećmi, czyli milion pomysłów na to, gdzie zabrać dzieci, żeby się dobrze bawiły znajdziesz w blogowym sklepie. Mam gorącą nadzieję, że Ci się spodoba i ułatwi Ci poznawanie Alzacji z dziećmi u boku 🙂

Alzacja z dziećmi

Alzacja z dziećmi opis przewodnika

Alzacja z dziećmi opis przewodnika

*

alzacja z dziećmi

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się