5 super miejscówek na zwiedzanie Alzacji z dziećmi

Jeśli przyjechałeś z dzieckiem do Alzacji to na pewno rozglądasz się za miejscami, które będą ciekawe nie tylko dla Ciebie. Muszą stanowić rozrywkę również dla młodszych podróżników. No cóż, może tym razem degustacja wina nie będzie idealnym rozwiązaniem. Ale ten wpis oraz cały przewodnik tematyczny, który przygotowałam Ci pomoże zaplanować program idealny dla całej rodziny.

Z myślą o rodzicach podróżujących z dziećmi do dzisiejszego artykułu wybrałam pięć miejsc, które spodobają się najmłodszym. A zadowolone dziecko, to zadowolony i spokojny rodzic, wiadomo.

Parc du Wesserling

To magiczne miejsce. Piękny kompleks parkowy położony w dolinie, który co sezon zamienia się w świat innego bajkowego bohatera. Raz jest to świat Alicji w Krainie Czarów, raz wskakujemy w wir przygód Piotrusia Pana. W tym roku (2019) wchodząc do parku lądujemy w samym środku dżungli, gdzie na lianach buja się Mowgli.

Można tu spędzić pół dnia, a potem pójść na lody albo na obiad do restauracji na terenie kompleksu. Parc de Wesserling to Alzacja z dziećmi w imponującej odsłonie.

Strona www: https://www.parc-wesserling.fr

Adres: Rue du Parc, Husseren-Wesserling 

Parc du Wesserling na blogu: TUTAJ oraz TUTAJ.

Alzacja z dziećmi

Alzacja z dziećmi

Lasek przy ZOO w Miluzie

Turyści – ale i miejscowi, jak my – z dziećmi często przychodzą do ZOO w Miluzie. Mają rację, to najprzyjemniejszy i najbardziej animal-friendly ogród zoologiczny, jaki widziałam.  Chodząc nie raz po jego alejkach byłam pod wrażeniem szacunku, z jakim traktuje się tu każde zwierzę. Kiedyś pisałam o nim w TYM TEKŚCIE, więc, jeśli masz ochotę, to zajrzyj.

Dziś za to chcę wspomnieć o lasku, który znajduje się niedaleko. Całkiem niedawno odkryliśmy go na nowo, czyli całkiem niedawno. To miejsce, które zachęca do spacerów, do joggingu i do ćwiczeń fizycznych 🙂 Przy ścieżce postawiono kilka “gimnastycznych stacji”, na których można rozciągnąć kości, poćwiczyć mięśnie brzucha i równowagę. Nawet jak nie jest się sportowcem, to od razu spacer z dzieckiem staje się ciekawszy 🙂

Plac zabaw Parc du Rabbargala

Moje odkrycie z ostatnich tygodni. Zabrała mnie tam dobra znajoma i poszłyśmy razem z naszymi córeczkami. Ogromnie mi się tu spodobało.

Parc du Rabbargala to pełen kwiatów park miejski. Jest tu łąka, na której akurat kwitły maki i strumyk nad którym przechodzi się mostkiem. Ale przede wszystkim to kilka wspaniale wyposażonych placów zabaw. Zjeżdżalnie i huśtawki, konstrukcje linowe i drewniane domki po których można się wspinać. Dużo różnorodnych atrakcji dla dzieci. Alzacja z dziećmi w wersji turystycznej oraz codziennej dla stałych mieszkańców.

W parku obowiązują godziny otwarcia. Można je sprawdzić TUTAJ.

Adres: Rue de Ruelisheim, Wittenheim

Truffaut – zobaczyć różową papugę i kolorowe rybki

To nieoczywiste miejsce. Bo gdy myślimy o spotkaniu ze zwierzętami to raczej do głowy przychodzi ZOO, niż … sklep ogrodniczy. Do Truffaut jednak naprawdę warto przyjść. Oprócz roślin i sprzętu ogrodniczego mają część zoologiczną i kupić tu można (oraz OBEJRZEĆ, a to na ogół robimy z moją P.) szaro-różowe papugi, które dają się głaskać po główce i radośnie podgryzają w palce, mnóstwo rybek mniejszych i większych, króliki, świnki morskie, a nawet kurczaki w ogrzewanym terrarium. Razem z moją córeńką gorąco polecamy!

Adres: Jardinerie Truffaut Mulhouse – Wittenheim, 430 Rue de la Forêt, Wittenheim

View this post on Instagram

Pojedziemy zobaczyć papugę? I rybkiiii? – regularnie pyta mnie moja córeczka, gdy ją odbieram ze żłobka. No i jedziemy. Papugi dziobią (podgryzają) nas w palce, ale Pola już się wcale nie boi. Na rybki za to może patrzeć godzinami. I wcale nie chodzi o zoo w Miluzie – chociaż też je mocno polecam na wypady z dziećmi. Jeździmy do @jardineriestruffaut , sklepu ogrodniczego, w którym mieszkają też zwierzaki. To świetne i zupełnie nieoczywiste miejsce do którego warto się wybrać z dziećmi. (Papugi, inne egzotyczne ptaki, kurczaki, króliki, świnki morskie, rybki i wszyscy inni podopieczni mają tu dobrą opiekę). Dużo, dużo więcej miejsc do zwiedzania Alzacji z dziećmi znajdziecie w moim przewodniku Wakacje w Alzacji ?

A post shared by Izabela Rabehanta (@mojaalzacja) on

Europa-Park dla dużych i małych

W zeszłe wakacje odwiedziliśmy z mężem ten park razem z naszą półroczną wtedy córeczką. Jechaliśmy całą drużyną z paroma innymi dorosłymi oraz kilkorgiem dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Nie byłam pewna, czy my z naszym maluchem będziemy mieli co tam robić, ale bardzo pozytywnie się zdziwiłam.

Owszem Europa-Park to teren zabaw, na którym królują rollercostery i inne kolejki, ale atrakcje są tak różnorodne, że nawet dla zupełnie malutkich gości również znajdzie się dużo ciekawych rzeczy.

Oglądaliśmy na przykład niesamowity spektakl, gdzie skoczkowie przebrani za piratów skakali do wody z wysokości robiąc salta oraz tocząc ze sobą pirackie walki. Pływaliśmy tratwą po egzotycznych wodach przy dżungli wśród hipopotamów, małp i krokodyli. W końcu spacerowaliśmy również w zaczarowanym lesie i pukaliśmy do domku z piernika baby jagi (dalibyśmy głowę, że w środku ktoś recytował zaklęcia, a okno potrafiło się otworzyć zupełnie z zaskoczenia).

Wstęp do parku jest dość drogi (parking też!), więc jak się już przyjedzie to lepiej maksymalnie wykorzystać pobyt i zostać na cały dzień. Płaci się tylko za wstęp i ewentualnie jedzenie i lody kupowane w parku, za to ze wszystkich atrakcji można korzystać do woli. Jedynie długie kolejki mogą przeszkadzać, ale park jest naprawdę świetny, więc nic dziwnego, że oblegany.

Strona www: https://www.europapark.de/

Adres: Europa-Park-Straße 2, Rust, Niemcy

Europa-Park na blogu, bardzo stary wpis: TUTAJ.

Alzacja z dziećmi

Alzacja z dziećmi

Więcej miejsc, gdzie można pójść z dziećmi, czyli przewodnik Alzacja z dziećmi

Jeśli spodobały Ci się moje propozycje na spędzenie czasu całą rodziną, polecam Ci coś jeszcze. Właśnie napisałam nowy przewodnik Alzacja z dziećmi. Zebrałam tu całe mnóstwo pomysłów na to, co robić z dziećmi w Alzacji. A jeśli one dobrze się bawią, to rodzice mogą PRAWDZIWIE korzystać z wypoczynku.

alzacja z dziećmi

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się