Trwa Share Week 2015, tydzień dzielenia się dobrymi blogowymi adresami, organizowany przez Andrzeja Tucholskiego z jestkultura.pl. Z tej okazji pokażę Wam kilka blogów, które cenię i na których czytam o Francji. choć  ich główna tematyka wcale jej nie dotyczy. Warto do nich zaglądać!

Marzec jest miesiącem współpracy. Takie zrobiłam założenie w tym roku. Pozwalam sobie wyjść trochę z mojej blogowej rutyny pisania okrągłych wpisów o alzackim zabarwieniu dwa razy na tydzień i dołączam się do blogowych projektów, których ostatnio pod dostatkiem.

ShareWeekBannerLowRes

*

ethno passion

Ethno-passion. Zupełnie nie pamiętam, jak trafiłam na bloga Karoliny, ale dobrze przypominam sobie pierwsze wrażenia. Bo po prostu zrobiła na mnie wrażenie! Po pierwsze zazdrość, że mieszka w Paryżu (wiem, wszyscy, co mieszkają, wieszają psy na Paryżu, ale ja mimo wszystko bym chciała). Po drugie, dużo, bardzo dużo podróżuje i właśnie na podróżach skupia się blog. Znajdziecie opisy z krajów Afryki, Azji i Oceanii. Dużo Europy, a w tym bardzo ciekawe teksty o Francji. Do tego świetne zdjęcia!

pistachio

Pistachio. Profil: podróżowanie i jedzenie. Same dobre rzeczy! To jeden z tych blogów, które czytając pochłaniam (mówię o zapale do lektury i jej tempie) a następnie najchętniej bym zamknęła się w kuchni na pół dnia i realizowała nowe smaki. Francja pojawia się tu i tam. Paryż, Prowansja, Sèvres, przepisy i opisy. A ja między nimi wyczytuję ciepło wewnętrzne Lo, autorki.

sen mai

Sen Mai. To, co biorę od Uli to przede wszystkim motywacja do rozwijania bloga. Ula wyrasta na pewnego rodzaju coach’erkę kobiet kreatywnych, które zajmują się rękodziełem, albo innym manualnym DYI. Ja manualnych zdolności nie mam za grosz, ale częstuję się szczególnie tekstami związanymi z życiem we Francji. Uśmiecham się nad podobnymi obserwacjami na przykład.

EDIT. Tego bloga juz nie ma w sieci, ale Ula Phelep prowadzi teraz inne projekty.

A jakie blogi WY czytacie, les amis? Podzielcie się!

Podobne wpisy:
9 blogów o Francji, które warto śledzić