Przewodnik Wakacje w Alzacji – uaktualnione i rozszerzone wydanie

Wakacje w Alzacji

Wakacje w Alzacji to jedyny na polskim rynku przewodnik po wakacyjnej i wczesnojesiennej Alzacji i jej atrakcjach – z turystycznych szlaków oraz znanych tylko lokalsom. Przygotujesz z nim bajeczny program zwiedzania, namierzysz najlepsze restauracje i kawiarnie, poznasz kulturę regionu, liźniesz języka i poczujesz się w Alzacji jak w domu.

Pierwszą wersję Wakacji w Alzacji wypuściłam w połowie 2018 roku. Przyszedł więc czas na nowe wydanie! Gruntownie je uaktualniłam, rozszerzyłam i dopieściłam. I jest! Gotowe do wspólnych podróży po Alzacji!

Co nowego w przewodniku

Wakacje w Alzacji to jedyny na polskim rynku przewodnik po letniej i wczesnojesiennej Alzacji. Składa się z trzech części:

         •       turystycznej, wcześniej 79 stron, teraz 94 strony

         •       kulturowo-językowej, wcześniej 26 stron, teraz 40 stron

         •       praktycznej, wcześniej 43 strony, teraz 52 strony.

Przewodniki gruntownie uaktualniłam.

Rozszerzyłam je o nowe rozdziały i podrozdziały, a część turystyczną napisałam w zasadzie od nowa.

Sprawdziłam każdy z setek linków do dodatkowych materiałów.

Szlifowałam, redagowałam, szukałam nowych ciekawych informacji, polerowałam.

Jestem dumna z efektu!

Co znajdziesz w “Wakacjach w Alzacji”

Trzyczęściowy przewodnik Wakacje w Alzacji to kompendium wiedzy o krainie bocianów, zielonych winnic i białego wina w północno-wschodniej części Francji.

Na jego stronach przeczytasz o najważniejszych atrakcjach turystycznych regionu oraz o fantastycznych miejscach znanych przede wszystkim miejscowym. Poznasz alzacką kulturę oraz najważniejsze daty jej burzliwej historii. Dostaniesz między innymi kilkadziesiąt sprawdzonych adresów na jedzenie i nocleg, kilkaset aktywnych linków, aby pogłębić wiedzę oraz słowniczek francusko-polski najpotrzebniejszych słów i wyrażeń.

W części turystycznej znajdziesz między innymi:

  • najważniejsze atrakcje turystyczne region oraz piękne miejsca znane tylko mieszkańcom,
  • dwadzieścia miejsc, które wyjątkowo spodobają się dzieciom (a i rodzice będą się tam dobrze bawić),

Praktyczna część przewodnika to między innymi:

  • adresy i praktyczne wskazówki na temat noclegów;
  • dziesiątki sprawdzonych adresów restauracji, bistro i kawiarni na każdą kieszeń;
  • rozdział o degustacji wina na Alzackim Szlaku Win z najlepszymi adresami w regionie;

W trzeciej, kulturowo-językowej części czekają na ciebie między innymi:

  • najważniejsze daty burzliwej historii Alzacji oraz wyjaśnienie symboli regionu;
  • podstawowy słowniczek francusko-polski i przydatne zwroty dla tych, którzy po francusku ani be ani me.
Wakacje w Alzacji
Wakacje w Alzacji przewodnik
foto: Anna Dedo

Przewodnik i jego przyjaciele

Wszystkie trzy części przewodnika przeszły dokładną redakcję i korektę pod sokolim i czułym jednocześnie okiem Justyny Hołosyniuk-Le Moing.

Justyna to autorka książek do nauki języka francuskiego, redaktorka i korektorka, a przede wszystkim fantastyczna nauczycielka francuskiego ucząca w trybie online. Na pewno znasz ja z dawnego blogowego życia (blog “O Francji, Francuzach i języku francuskim”), w tej chwili znajdziesz ją pod tym adresem. Polecam Ci również jej newsletter, w którym opowiadając historie z francuskiego życia, uczy francuskich słówek.

Skład i szata graficzna została podrasowana przez doskonałą graficzkę i moją wspólniczkę w niejednym już projekcie, Izę Owsianny.

Specjalizacją Izy jest skład książek, ale zajmuje się oprawą graficzną dla małych biznesów. Chociaż… nie zawsze takich małych. Iza współpracuje z najlepszymi i na swojej stronie ma między innymi rekomendację od Marka Jankowskiego z podcastu Mała Wielka Firma.

Wakacje w Alzacji zyskały patrona

Przewodnik Wakacje w Alzacji zyskał też patrona. Zostało nim Wydawnictwo Preston Publishing, które przygotowało prezent dla czytelników przewodnika. 

Kod ALZACJA30 daje 30% zniżki na wszystkie książki językowe i e-booki z bogatej oferty wydawnictwa. Do zrealizowania w sklepie internetowym wydawnictwa na stronie: www.prestonpublishing.pl

Odkrywanie Alzacji z Wakacjami…

O swojej podróży w te strony najpiękniej opowiedział mi Jan:

Reasumując, byliśmy ogromnie zauroczeni tą krainą. Chciałoby się powiedzieć, że” jeśli jest jakieś piękniejsze miejsce na ziemi to niech sobie będzie; dla mnie najpiękniejsza jest Alzacja”. Podobno Stefan Żeromski zakochany w Dolinie Kościeliskiej miał tak o niej powiedzieć.

Ja mogę tak powiedzieć o Alzacji. Wiem na pewno, że przyjedziemy ponownie. Tylko tym razem na dłużej. Co najmniej na dwa tygodnie. Jeszcze raz dokładnie przeczytam Twoje przewodniki, żeby dobrze wykorzystać ten czas.

Wymianę naszych mejli cytuję we wpisie Wrażenia z Alzacji, opowiada Jan z Bolesławca. Cały tekst przeczytasz tutaj.

Jeśli planujesz podróż w te strony i lubisz przygotowywać się z przewodnikami, które napisali pasjonaci-lokalsi, tutaj kupisz swój wirtualny egzemplarz “Wakacji w Alzacji.

Wakacje w Alzacji przewodnik
Wakacje w Alzacji przewodnik
przewodnik Wakacje w Alzacji
Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

3 Odpowiedzi

  1. Alzacja to nie tylko malownicze krajobrazy i bogata kultura, ale także wyjątkowa kuchnia i tradycje. Cieszę się, że został uaktualniony i rozszerzony, co na pewno ułatwi planowanie wakacyjnego pobytu w tej pięknej części Francji.

  2. Fantastyczny przewodnik! Planując wyjazd, zawsze szukam wartościowych informacji o regionie. Ten artykuł z pewnością ułatwi mi odkrywanie uroków Alzacji podczas wakacji. Dzięki za aktualizację i rozszerzenie treści!

  3. Cudowny przewodnik po Alzacji! Teraz mam jeszcze więcej powodów, aby zaplanować wakacje w tej pięknej części Francji. Dzięki za inspirujące informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się