Marché de Noël w Bazylei i Rust

Basel jarmarki bożonarodzeniowe

Ostatnia retrospekcja. Obiecuję, ostatecznie zostawiam grudzień za sobą. Miło było, ale trzeba iść dalej. Tym bardziej, że nadal jest miło. Nie jestem fanką zimy w mieście, więc dzisiejsze 15 stopni witałam bardzo gorąco. Dziwna ta zima w tym roku, ale wcale nie narzekam.

Tymczasem ostatnie wspomnienia jarmarków bożonarodzeniowych tej zimy. Tym razem ze Szwajcarii i Niemiec. A na koniec postanowienie noworoczne, którego sama bym się nie spodziewała.

Jarmark bożonarodzeniowy w Bazylei

W Bazylei podobała nam się atrakcja dla dzieci i dorosłych – budka, w której można sobie było zrobić własną świecę. Trzeba było odpowiednią ilość razy zanurzyć kawałek sznurka w wanience z rozgrzanym woskiem. Tak jak wspomniałam, nie tylko dzieci świetnie się przy tym bawiły.

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Bazylea

Jarmark bożonarodzeniowy w Europa Park

O Rust, niewielkim miasteczku w Niemczech niewiele kto słyszał. Co innego o Europa Park, parku rozrywek, które się w tym miasteczku znajduje. A jak wszędzie, to wszędzie, również w parkach rozrywki są jarmarki bożonarodzeniowe. Sympatyczna i kolorowa komercja. Bez czarowania się za bardzo Świętami i atmosferą (czego było jednak dużo praktycznie na każdym innym marché de Noël). Nie szkodzi, było ładnie. Wszędzie było dużo sztucznego śniegu, a po zmroku dodatkowo sztucznym śniegiem sypał w nas Święty Mikołaj.

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Marché de Noël w Bazyli i Rust

Natomiast skoro idziemy w styczeń to należy zrobić noworoczne postanowienia. Ja też mam… Biorę się za naukę niemieckiego.

Wygląda na to, że to mus, konieczność. Czas zmierzyć się z rzeczywistością. Jak się szuka pracy w Alzacji, gdzie Szwajcaria za rogiem, a niewiele dalej do Niemiec, to niemiecki staje się podstawą. A że aktualnie szukam.. więc i z niemieckim się zaprzyjaźnię.

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się