Alzacja na Instagramie, czyli jak jednym kliknięciem przenieść się do Francji

Nic mnie tak nie inspiruje jak dobre zdjęcia. Grafiki i obrazy też potrafią zostać w wyobraźni na długie lata. Wiem, że nie tylko ja tak mam, a popularność Instagrama naprawdę nietrudno wytłumaczyć. Czy jest coś prostszego niż przeniesienie się jednym kliknięciem do Alzacji? Nie sądzę!

Znawcy mówią, że najlepszy aparat to ten, który znajduje się akurat pod ręką. Sama nie umiem zliczyć, ile ważnych dla mnie zdjęć zrobiłam komórką, bo lustrzanka akurat została w domu. Zdjęcie trzeba zrobić natychmiast, bo chodzi przecież o uchwycenie chwili, momentu, mgnienia oka. Blogowy profil na Instagramie, który niedawno założyłam właśnie taki jest: Francja z bliska, migawki francuskiej codzienności.

Alzacja powinna być fotografowana o wiele częściej! Od dwóch i pół roku niezmiennie się nią zachwycam. Na blogu na pewno na pewno to czuć, gdyż nie ma tematu, o którym napisałam więcej niż właśnie o tym północno-wschodnim regionie Francji. Na Instagramie bez problemu znajdziecie milion ujęć Paryża, a inne regiony Francji są znacznie mniej dopieszczone w tym zakresie. Oczywiście nie znaczy to, że w ogóle nie ma instagramowych profili ze zdjęciami Alzacji. Wybrałam dla Was te, które moim zdaniem są najciekawsze.

Alzackie profile na Instagramie, które warto obserwować

alzacja na instagramie@ALSACETOURISME (Edit: Na Insta nie ma juz tego profilu. Szkoda!)

instalsace2@INSTALSACE

we love alsace@WELOVEALSACE

monweenalsace@MONWEENALSACE

colmar_tourisme@COLMAR_TOURISME

alzacja na instagramie@STRASBOURG_EUROMETROPOLE

foodandcitytours_strasbourg@FOODANDCITYTOURS_STRASBOURG

ohmygoodnesscafe@OHMYGOODNESSCAFE

tonyrammath@TONYRAMMATH

iam lena@IAM_LENA

anneandcats@ANNEANDCATS

Na koniec podrzucam jeszcze jeden instagramowy profil ze zdjęciami z Alzacji: @MOJAALZACJA 🙂

alzacja na instagramie

Jeśli Alzacja Was zainteresowała, a dotąd nie słyszeliście o niej jeszcze za dużo, przeczytajcie Alfabet Alzacji. Ja przyznaję bez bicia, że przez lata jedynym skojarzeniem pochodziło z lekcji historii, gdzie „Alzacja i Lotaryngia” (zawsze razem) przechodziły kilkukrotnie z rąk do rąk między Francją a Niemcami. A Strasbourg? Wydawało mi się, że to niemieckie miasto…

Alzackie winnice, malutkie kolorowe miasteczka jak z bajki i inne skarby tego regionu zasługują, by je odkryć i częściej o nich mówić. Po okresie jesienno-zimowym, kiedy na blogu częściej pisałam o kulturowych ciekawostkach, nauce języka czy francuskiej kuchni powracam do tekstów turystycznych. Najwyższy czas pomyśleć o wakacjach, odkryć nowe miejsca, zainspirować się w te szaro-bure dni.

Podoba się Wam Alzacja na Instagramie? Może nacie inne ciekawe instagramowe profile ze zdjęciami z Francji? Podzielcie się nimi, les amis!


Masz ochotę na więcej Alzacji, Francji i języka francuskiego? Pozostańmy w kontakcie!
Zapisz się na blogowy newsletter „Francuskie Papillotes


 

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

10 Odpowiedzi

  1. Ja dopiero zaczynam odkrywać Alzację, ale po wizycie w Strasburgu i oglądnięciu tych wszystkich pięknych zdjęć, mam coraz większą ochotę, by znów tam powrócić. 🙂

      1. Byłam rok temu, czas się wybrać ponownie! 🙂 Generalnie całe stare miasto jest piękne! Dziękuję za nazwy nowych ciekawych miejscowości pozostawionych na moim blogu. Pozdrawiam 🙂

  2. Ciekawe zestawienie 🙂 jeśli chodzi o sam Strasbourg, to dodałabym jeszcze profile @jacktyphus (z Kapoué) oraz @pokaa.fr – nie są one czysto fotograficzne, ale mają w sobie ducha miasta i można zobaczyć, co się tu dzieje, a nie tylko martwe budynki.
    No i jeszcze swój @madouenfrance gdybym dodawała zdjęcia częściej 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się