Montagne des Singes, małpi park w Alzacji

montagne des singes alzacja alsace

Zwiedzania Alzacji ciąg dalszy. Realizujemy nasze wakacyjne plany i moją listę „miejsc do zobaczenia”. Pojechaliśmy niedawno do parku, o którym słyszeliśmy już od tych, co w Alzacji mieszkają, jak i tych, którzy przyjechali jako turyści. Montagne des singes, Małpia Góra, park w którym 200 algierskich makaków żyje w warunkach niemal identycznych jak naturalne.

montagne des singes alzacja alsace

Karmimy małpy popcornem

Skąd inąd wiem, że świadomi obrońcy zwierząt mogą się oburzyć słysząc takiej rzeczy. Popcorn nie jest składnikiem diety małp i nie powinno się dokarmiać zwierząt w ten sposób. Dlatego właśnie, gdy przy wejściu od pracowników parku dostaliśmy do ręki kilka uprażonych ziaren kukurydzy, nie omieszkałam zapytać, jak ma się ta praktyka do zasad żywienia makaków. Uspokojono i wytłumaczono nam, że wszystko w porządku i nie powinniśmy się martwić. Małpy dostają do jedzenia przede wszystkim owoce, warzywa i ziarna (tak, byliśmy świadkami roznoszenia wiader marchewek, melonów, jabłek), a żywią się też insektami, chrząszczami i pająkami, które znajdą w lesie. Popcorn to jedynie niewielki dodatek, atrakcja.

montagne des singes alzacja alsace

Małpi park ma cele

Turystyczny, to wiadomo. Miejsce w sercu Starego Kontynentu, gdzie można z bliska przyjrzeć się, jak małpy bawią się ze sobą, jedzą, noszą najmłodsze na brzuchu, a wyrośnięte na plecach, iskają, pozują do zdjęć, ganiają się po drzewach to bardzo przyjemna sprawa. Możemy się też trochę o nich i ich zwyczajach dowiedzieć. Na specjalnych tablicach informacyjnych rozstawionych przy ścieżce zwiedzania znajdziemy między innymi informacje, w jaki sposób małpy ustanawiają hierarchię między sobą oraz co w kategoriach komunikacji oznaczają poszczególne miny i gesty. Kilka razy w ciągu dnia odbywa się też prelekcja, kiedy opiekunowie mieszkańców parku opowiadają o nich, przedstawiają niemalże z imienia małpy, które siedzą najbliżej i odpowiadają turystom na wszystkie pytania.

Makaki berberyjskie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Park stanowi cenne wzmocnienie populacji, a całe grupy małp są potem z sukcesem przenoszone i aklimatyzowane w ich naturalnym, dzikim środowisku. Póki są w parku, są źródłem wielu obserwacji naukowych, które wzbogacają wiedzę o gatunku.

montagne des singes alzacja alsace

Namiary na Montagne des Singes

www: http://www.montagnedessinges.com/en/
adres: La Wick, 67600 Kintzheim
godziny otwarcia: 9:30-18:00 (między 13.07 a 31.08) – poza sezonem lepiej sprawdzać na stronie
bilety: 5,50 / 9 EUR (2014)

montagne des singes alzacja alsace

montagne des singes alzacja alsace

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

  1. Fantastyczne miejsce 🙂 Lubię być tak blisko natury.
    Karmienie małpek popcornem? Troche to dla mnie dziwne, ale skoro to tylko dodatek do normalnej diety, to mogłabym spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się