CNN docenia Colmar

colmar

Colmar zostało uznane przez CNN za jedno z siedmiu najpiękniejszych europejskich miast. Link znajdziecie TU, szukajcie pod numerem 5. CNN ma rację, a ja już od dawna miałam ochotę wspomnieć o Colmar.

Odkrywamy Alzację, to nasze pierwsze miesiące w regionie. Wizytą w Colmar byliśmy zachwyceni. Zrobiliśmy sobie spacer po Małej Wenecji (La Petite Venise), najsławniejszej częście starówki, gdzie można łódką popłynąć wzdłuż kanału płynącego przez miasto, albo dobrze zjeść w restauracji położonej tuż nad wodą.

Bardzo stary i pięknie malowany dom rodziny winiarskiej Pfister (Maison Pfister). Aktualnie znajduje się w nim sklep z winami. 

Colmar

Bardzo nam się podobały zdobienia niektórych budynków.

Hansi to jeden z najbardziej znanych alzackich artystów. Spotkać można sklepy z pamiątkami sygnowane jego nazwiskiem.


Do Colmar wrócimy jeszcze nie raz. Tymczasem zaczyna coraz bardziej czuć tu nadchodzące Boże Narodzenie. Mimo, że dopiero połowa listopada, miasto przygotowuje się do marché de Noël, świątecznego kiermaszu, który będzie trwał przez cały grudzień. Obejrzyjcie filmik, spójrzcie, co tu się będzie działo:

Osobiście.. ja już chcę Świąt !

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

  1. Pingback: Szlak win w Alzacji | blogerzy Ze SWIATA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się