Pocztówka ze Strasbourga

pocztówka ze strasbourga

Strasbourg. Największe miasto Alzacji, bardzo przyjemne z perspektywy stolika w kawiarni, jak i turystycznego biegania z mapą i aparatem fotograficznym. Malowniczo. Dużo tu wąskich uliczek, architektury cieszącej oko, małych resto cieszących podniebienie. Dużo miejsc i szczegółów wartych sfotografowania.  Klimat.

Strasbourg

To był dobry spacer.
Śródmieście z placem Guttenberga, placem katedralnym (pl. de la Cathédrale), katedra Notre-Dame i Mała Francja.

Do katedry Notre-Dame warto wejść do środka. Dużo światła, piękna przestrzeń to moje pierwsze wrażenia. Poza tym fantastyczne witraże, z których część pochodzi jeszcze z XII wieku (!!!). Na koniec zegar astronomiczny – pełną godzinę wybija postać śmierci z kosą, a o 12:30 dwunastu apostołów udaje się do Jezusa po błogosławieństwo. (W niedzielę pokaz się nie odbywa).

La Petite France to zabytkowa, świetnie zachowana dzielnica  zamieszkiwana kiedyś przez rybaków, garbarzy i młynarzy. Dawniej trochę wstydliwa za sprawą założonego w XVI w. szpitala dla żołnierzy chorych na syfilis.. teraz wizytówka miasta.

Strasbourg

Strasbourg

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsza pocztówka, jaką dostałam od mojego męża – wtedy na wczesnym etapie naszej znajomości – była właśnie ze Strasbourga.  Nic dziwnego, że mam sentyment do tego miasta 🙂

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się