Art Basel, czyli kultowe targi sztuki w Bazylei

Art Basel to prestiżowe międzynarodowe targi sztuki. Pod jednym dachem swoje zasoby prezentują galerie z całego świata: Szanghaju, Londynu, Nowego Jorku, Rio de Janeiro, Warszawy czy Paryża. Już niedługo zaczyna się kolejna edycja tego wydarzenia. W przyszłym tygodniu (dokładnie od czwartku 14-go czerwca) warto się wybrać do Bazylei!

Tłum artystów w Bazylei

Rozmawiałam niedawno z koleżanką, która od roku mieszka w Bazylei. Śmiała się, że swoje miasto nazywa czasem pieszczotliwie Bazylejką, bo swojsko tam i niewiele dzieje się na co dzień.

Pewnie na co dzień Bazylea bywa dość spokojna, ale przez kilka dni czerwcowych na sto procent się to zmienia. Artyści z całego świata marzą, aby przyjechać w te strony i pokazać na Art Basel swoją twórczość. O uczestnictwo w tym wydarzeniu co roku ubiega się prawie 1000 galerii, z czego wybranych zostaje około trzysta z nich. Finalnie na powierzchni 31 000 metrów kwadratowych przez cztery dni można zobaczyć prace około czterech tysięcy twórców.

Gwiazdy i meteory sztuki

Na bazylejskich targach sztuki dokonać można przeglądu najnowszych trendów w malarstwie, rzeźbie, performansie i innych wyrazach artystycznej kreatywności. Z bliska zapoznacie się z firmamentem twórców o dobrze ugruntowanej pozycji oraz meteorów, które szybko, ale efektownie przemknęły przez to artystyczne niebo. 

Na Art Basel zobaczycie obrazy, rzeźby, fotografie, filmy, instalacje, oraz będziecie mogli uczestniczyć w tematycznych dyskusjach panelowych. Przez te kilka dni całe miasto pulsuje kulturą w najróżniejszych odmianach, a wiele wydarzeń odbywa się w kinach, teatrach i domach sztuki na terenie całego miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno artystyczny laik i prawdziwy koneser sztuki.

Art Basel

Gdzie, kiedy i za ile

Główny budynek, w którym odbywają się targi Art Basel mieści się przy Messepl. 10 (Bazylea).

Internetowa strona wydarzenia, na której sprawdzicie wszystkie szczegółowe informacje to https://www.artbasel.com/basel 

Najbliższych targi Art Basel odbywają się w datach 14 – 17 czerwca 2018.

A bilety? Są dość drogie. Wstęp na jeden dzień w 2017 roku kosztował 60 CHF, bilet dwudniowy 100 CHF, a wstęp na cały czas trwania targów 140 CHF. Jeśli kupujecie bilety przez stronę www będzie nieco taniej.

Les amis, byliście kiedyś na Art Basel? Jak Wam się podobało?

francuskie słówka co tydzień na Twoim mejlu

Dołącz do ponad 1800 Czytelników francuskich mejli 
! Co piątek otrzymasz: słówka tygodnia + turystyczne inspiracje + blogowe newsy

Wgląd do moich danych osobowych będzie miał operator wysyłki mejli MailChimp ( more information )

Twój mejl jest u mnie bezpieczny. Nikomu nie udostępniam powierzonych mi danych osobowych.

 

By |2018-06-08T20:01:31+00:00Czerwiec 8th, 2018|kultura i sztuka, zwiedzanie|0 Comments

Kategorie

 

Koszyk

 

 

Newsletter

Zapisz się i odbierz rozdział zimowego przewodnika za darmo!