Art Basel, czyli kultowe targi sztuki w Bazylei

art basel targi sztuki

Art Basel to prestiżowe międzynarodowe targi sztuki. Pod jednym dachem swoje zasoby prezentują galerie z całego świata: Szanghaju, Londynu, Nowego Jorku, Rio de Janeiro, Warszawy czy Paryża. Już niedługo zaczyna się kolejna edycja tego wydarzenia. W przyszłym tygodniu (dokładnie od czwartku 14-go czerwca) warto się wybrać do Bazylei!

Tłum artystów w Bazylei

Rozmawiałam niedawno z koleżanką, która od roku mieszka w Bazylei. Śmiała się, że swoje miasto nazywa czasem pieszczotliwie Bazylejką, bo swojsko tam i niewiele dzieje się na co dzień.

Pewnie na co dzień Bazylea bywa dość spokojna, ale przez kilka dni czerwcowych na sto procent się to zmienia. Artyści z całego świata marzą, aby przyjechać w te strony i pokazać na Art Basel swoją twórczość. O uczestnictwo w tym wydarzeniu co roku ubiega się prawie 1000 galerii, z czego wybranych zostaje około trzysta z nich. Finalnie na powierzchni 31 000 metrów kwadratowych przez cztery dni można zobaczyć prace około czterech tysięcy twórców.

Gwiazdy i meteory sztuki

Na bazylejskich targach sztuki dokonać można przeglądu najnowszych trendów w malarstwie, rzeźbie, performansie i innych wyrazach artystycznej kreatywności. Z bliska zapoznacie się z firmamentem twórców o dobrze ugruntowanej pozycji oraz meteorów, które szybko, ale efektownie przemknęły przez to artystyczne niebo. 

Na Art Basel zobaczycie obrazy, rzeźby, fotografie, filmy, instalacje, oraz będziecie mogli uczestniczyć w tematycznych dyskusjach panelowych. Przez te kilka dni całe miasto pulsuje kulturą w najróżniejszych odmianach, a wiele wydarzeń odbywa się w kinach, teatrach i domach sztuki na terenie całego miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno artystyczny laik i prawdziwy koneser sztuki.

Art Basel

Gdzie, kiedy i za ile

Główny budynek, w którym odbywają się targi Art Basel mieści się przy Messepl. 10 (Bazylea).

Internetowa strona wydarzenia, na której sprawdzicie wszystkie szczegółowe informacje to https://www.artbasel.com/basel 

Najbliższych targi Art Basel odbywają się w datach 14 – 17 czerwca (2018).

A bilety? Są dość drogie. Wstęp na jeden dzień w 2017 roku kosztował 60 CHF, bilet dwudniowy 100 CHF, a wstęp na cały czas trwania targów 140 CHF. Jeśli kupujecie bilety przez stronę www będzie nieco taniej.

Les amis, byliście kiedyś na Art Basel? Jak Wam się podobało?

PS. Więcej turystycznych inspiracji aby zaplanować niezapomniane wyjazd w te strony znajdziesz w moim przewodniku Wakacje w Alzacji (jedynym przewodniku po tym regionie na polskim rynku).

Przewodnik Wakacje w Alzacji

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się