Winnica w Steinbach

winnica w steinbach

Zbieram się i zbieram do tego wpisu. Myślę, piszę, skreślam (usuwam), przerabiam, a w końcu zostawiam na jutro. Chciałabym, żeby było mądrze i odkrywczo, żeby nie było patetycznie czy kiczowato, ani zbyt osobiście, ale też nie bezosobowo. Eh. Do tego, koncepcja na Love For France (EDIT: dawna nazwa bloga) ciągle jeszcze powstaje..

Takim sposobem zaraz okaże się, że zrezygnuję i nie będzie mi się chciało. A przecież się chce. I zaraz się okaże, że już za późno na dzielenie się niektórymi odkryciami. Tak więc: zamieszczam, dzielę się kilkoma zdaniami na temat.

Winnica!

To jedno z miejsc, które warto odwiedzić w Alzacji.

Znaleźliśmy je przypadkiem. Palcem na mapie szukając miejsca na dłuższy spacer. Padło na Steinbach, malutkie miasteczko niedaleko Cernay. Na obrazie satelitarnym widać było kilka bruzd między polami. Na miejscu okazało się, że jest cicho, spokojnie, ścieżki są ładnie oznaczone jako trasy dla turystów i rowerzystów. No i dookoła pola winogron! Raj!

Bardzo, bardzo tu miło! Zdałam sobie sprawę, jak bardzo w mieście brakuje mi natury, powietrza, drzewa, widoku owcy. Można o tym zapomnieć. Jak bardzo można o tym zapomnieć!

Co do winnic..  Znajomi, którzy w czasach studenckich dorabiali w nich sobie w czasie wakacji opowiadali, że słońce, że ciężkie kosze winogron na plecach, że lepki sok ściekający po ramionach oraz że chłodne i bardzo przyjemne wieczory przy winie.

My zdążyliśmy tuż przed winobraniem! Między 30 września a 7 października wszystkie grona zostaną zebrane i zaczną podróż w kierunku smaków win Alzacji. A wina są tu bardzo, bardzo dobre.. 🙂

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się