Bazylea time

bazylea time

Życie w Alzacji ma nieodłączny międzynarodowy charakter. Przede wszystkim za sprawą jej dwóch sąsiadów: Niemiec i Szwajcarii. Z Miluzy do Bazylei jest naprawdę dwa kroki, pociągi na tej trasie kursują niemal co dwadzieścia minut.


Dworzec kolejowy w Bazylei jest interesującym miejscem. Wysiada się z pociągu jeszcze na terenie we Francji, a potem są wrota, granica i tak oto wchodzimy na terytorium innego państwa. Raz dwa.

Bazylea

Bazylea kojarzy mi się z rowerami.

BazyleaBazylea

Szwajcarski rząd doszedł do wniosku, że nie-szwajcarskim albo pół-szwajcarskim dzieciom łatwiej przyswoić sobie język urzędowy oraz przyspieszyć integrację w szwajcarskim społeczeństwie, gdy jednocześnie uczą się języka ojczystego. Inicjatywy tego typu są dofinansowane z budżetu państwa. Powstały więc sobotnie polskie szkoły, gdzie dzieci przez kilka godzin mówią tylko po polsku.

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się