Przewodniki po Alzacji

Zanim przeprowadziłam się do Alzacji, praktycznie nic o niej nie wiedziałam. Jej niełatwa historia oraz sławny na cały świat Alzacki Szlak Win były jedynymi alzackimi wątkami w mojej świadomości. A przecież Alzacja to dużo więcej niż to!

Dziś wiem o tym doskonale. Mieszkam tu od sześciu lat i z uporem maniaka zwiedzam każdy skrawek tego przepięknego regionu. Napisałam serię przewodników, dzięki którym pomagam zorganizować niezapomniane wakacje w tym przepięknym regionie.

Wakacje w Alzacji, przewodnik wakacyjno-jesienny 

Wakacje w Alzacji to trzyczęściowy przewodnik po wakacyjnej oraz wczesnojesiennej Alzacji. Oprócz niezliczonych – ale jednak wyselekcjonowanych przeze mnie, polskiego lokalsa od sześciu lat mieszkającego w tym regionie – atrakcji turystycznych, znajdziesz miejsca, o których turyści na ogół nie wiedzą, a które warto zobaczyć. A także:

  • tło historyczne
  • ciekawostki kulturowe
  • wskazówki gastronomiczne
  • podstawy smakowania alzackich win
  • adresy sprawdzonych restauracji, kawiarni i winiarskich piwnic
  • podstawowy słowniczek polsko-francuski
  • oraz mnóstwo innych, zawsze bardzo praktycznych informacji.

Pakiet VIP (najczęściej wybierany przez moich klientów) zawiera również mnóstwo materiałów dodatkowych i gadżetów: Planer podróżydo szczegółowego opracowania planu zwiedzania oraz wakacyjnych wydatków; Pamiętnik z podróży, czyli zeszyt do gromadzenia wspomnień, zestaw kolorowanek, przepiękne i praktyczne zarazem (czyli coś, czym zajmiesz swoje dziecko na kilka dobrych chwil); a także plakaty do wydrukowania i zestaw tapet na komputer i komórkę.

Przewodniki Wakacje w Alzacji znajdziesz w blogowym sklepie:

WAKACYJNY PRZEWODNIKWAKACYJNY PRZEWODNIK Z GADŻETAMI

Wakacje w Alzacji

Wszystkie moje przewodniki są dostępne jedynie w formie elektronicznej. Załączone zdjęcia wizualizują okładki poszczególnych części :)

Alzacja z dziećmi, czyli milion pomysłów, gdzie zabrać dzieci, aby się świetnie bawiły

To zbiór pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Alzacji – w okolicach Miluzy, Colmar, Strasburga oraz w Bazylei. Na dwudziestu sześciu stronach znajdziesz niezliczone inspiracje na wyjścia typowo turystyczne jak i codzienne, bliższe osobom, które w Alzacji mieszkają.

Są miejsca na pogodę i na niepogodę, na gorące dni i dni z minusową temperaturą. Atrakcje z biletami wejścia i darmowe.

Dodatkowo zebrałam też w dość pokaźną listę najfajniejsze sklepy z zabawkami w regionie oraz sklepy z odzieżą dziecięcą. Podpowiadam też, gdzie zjeść z dziećmi.

Przewodnik Alzacja z dziećmi znajdziesz w blogowym sklepie: TUTAJ.

Alzacja z dziećmi

Moja zimowa Alzacja, przewodnik po jarmarkach bożonarodzeniowych

Moja zimowa Alzacjato również trzyczęściowy przewodnik. Okres jarmarków bożonarodzeniowych rozpoczyna się w Alzacji z końcem listopada i trwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. To magiczna pora, kiedy – i tak na co dzień bajkowa Alzacja – wygląda i smakuje nieziemsko. W przewodniku omawiam najważniejsze świąteczne jarmarki tego regionu oraz inne zimowe atrakcje ze stokami narciarskimi włącznie.

Przewodnik dostępny również w pakiecie z gadżetami (zimowe kolorowanki, świąteczne przepisy w Pamiętniku z podróży, sezonowe plakaty oraz tapety na komputer i komórkę odróżniają je od zestawu dodatków z wakacyjnego przewodnika).

Przewodniki Moja zimowa Alzacja znajdziesz w blogowym sklepie:

ZIMOWY PRZEWODNIKZIMOWY PRZEWODNIK Z GADŻETAMI

Moja zimowa Alzacja