Przewodniki po Alzacji

Spis treści

Zwiedź ze mną bajkową Alzację

Wyobraź sobie, że jedziesz do Alzacji z doskonałym planem. Nie kluczysz, nie błądzisz w ciemno, ale udajesz się bezpośrednio do najpiękniejszych miejsc. Jesz w sprawdzonych restauracjach i wiesz co zamówić z alzackiego menu, aby Ci smakowało. Oglądasz najbardziej bajkowe z bajkowych miasteczek i zdjęcia robisz takie, że wszystkim znajomym na Instagramie czy fejsie oko bieleje z wrażenia.

Sabina, czytelniczka bloga napisała mi tak:

Iza, dzięki Tobie w ubiegłym roku spędziłam w Alzacji najpiękniejsze wakacje w życiu. W tym roku zaplanowałam ciąg dalszy.

Regularnie dostaję podobne wiadomości i gdy je czytam, zawsze z radości ściska mnie trochę w gardle. Nie mam więc żadnych wątpliwości, że Alzacja może spokojnie stawać w konkury z Paryżem czy Lazurowym Wybrzeżem. Zachwyca i każe do siebie wracać. A ja pomagam zaplanować właśnie taki urlop. Niezapomniany, pełen obrazów, zapachów i smaków, które pozostaną z Tobą przez lata.

Napisałam trzy przewodniki po Alzacji: wakacyjny, zimowy oraz dla rodziców zwiedzających z dziećmi. Są inne niż te, które najczęściej znajdujesz w księgarniach. Zamiast suchego zestawienia faktów przypominają raczej opowieść o regionie lub rozmowę z dobrą koleżanką. Taką, która poleca Ci przetestowane miejsca i daje mnóstwo wskazówek, aby twoje wakacje były genialnym przeżyciem.

Bajkowa Alzacja

Warto wiedzieć

 1. Wszystkie przewodniki są przewodnikami elektronicznymi, zostały przygotowane w formie plików PDF. Format książkowy nie jest dostępny.
 2. Są to przewodniki subiektywne. Oznacza to, że polecam w nich restauracje, które sama sprawdziłam lub zostały przetestowane przez innych. Nie znajdziesz tu jednak listy wszystkich lokali gastronomicznych w regionie. To byłoby zresztą bardzo niepraktyczne!
Pakiety przewodniki po Alzacji

Moja zimowa Alzacja, przewodnik zimowy

Moja zimowa Alzacja to jedyny na polskim rynku przewodnik po alzackich jarmarkach świątecznych oraz zimowych atrakcjach regionu. To podróż do bajkowej krainy, w której możesz się poczuć jak u siebie.

Co znajdziesz w przewodniku „Moja zimowa Alzacja”?

Wszystko!

Przeczytasz o najpiękniejszych marchés de Noël, zimowych atrakcjach, kulturze i historii regionu. Dostaniesz między innymi kilkadziesiąt sprawdzonych adresów na jedzenie i nocleg, ponad dwieście aktywnych linków, aby pogłębić wiedzę oraz słowniczek francusko-polski najpotrzebniejszych słów i wyrażeń.

Co zyskasz dzięki przewodnikowi?

Po pierwsze oszczędzisz mnóstwo czasu na wyszukiwaniu informacji w odmętach Internetu oraz na ich weryfikowaniu. Umówmy się, w sieci można znaleźć zarówno perełki jak i totalne fakenewsy.

Drugie, otrzymujesz ode mnie mega paczkę informacji sprawdzonych przez lokalsa. Czyli mnie, a mieszkam w Alzacji już dziewiąty rok i znam ją lepiej niż niejeden miejscowy.

Dzięki „Mojej zimowej Alzacji” unikniesz turystycznych pułapek. Wiedziałaś / wiedziałeś, że francuscy restauratorzy często odbierają sobie pracującą niedzielę w poniedziałek i w ten dzień restauracje – część, nie wszystkie – często są zamknięte?

A wisienka na torcie – poczujesz się w Alzacji jak w domu. Z przewodnikiem nie tylko poznasz najpiękniejsze miejsca w Alzacji, ale też jej kulturę i historię.

Osobiście lubię zwiedzać właśnie tak, poznając miejsce w głęboki, uważny sposób, zabierając ze sobą nie tylko piękne zdjęcia ale i lepsze zrozumienie miejsca i ludzi. A Ty?

Przewodnik podzielony jest na trzy części.

Trzy części, jeden przewodnik. Pomogą Ci zwiedzać jak lokals, a nie jak turysta!

W części praktycznej znajdziesz:

 • dużą garść praktycznych informacji na temat regionu i jarmarków;
 • szczegółowe wskazówki jak dojechać i dolecieć do Alzacji;
 • oraz jak się poruszać się po regionie (praktyczne wskazówki nt. lokalnych środków transportu);
 • adresy i praktyczne wskazowki na temat noclegów;
 • dziesiątki sprawdzonych adresów, gdzie dobrze zjeść;
 • podpowiedzi, jakie lokalne pamiątki zabrać z Alzacji i świetne adresy, gdzie je znaleźć.

W części turystycznej przygotowałam:

 • opis najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Alzacji;
 • inne zimowo-świąteczne atrakcje regionu, ale i Niemiec i Szwajcarii przy granicy z Alzacją;
 • zimowe atrakcje dla dzieci;
 • sportowe atrakcje (stoki narciarskie i lodowiska).

W części kulturowo-językowej znajdziesz między innymi:

 • najważniejsze daty z historii Alzacji;
 • wyjaśnienie symboli regionu;
 • to tu objaśniam też alzackie nazwy z karty dań i opowiadam, co to za potrawy;
 • a także podstawowy słowniczek francusko-polski i przydatne zwroty dla tych, którzy po francusku ani be ani me.

*

Przewodnik Moja zimowa Alzacja kupisz tylko w blogowym sklepie.

Bajkowa Alzacja nocą

Wakacje w Alzacji, przewodnik nie tylko na lato

Przed wyjazdem na urlop przeczesujesz Internet w poszukiwaniu pomysłów, co warto zwiedzić w danym miejscu? Jasne, można poświęcić czas i szukać porad na blogach, stronach turystycznych lub czekać na rady znajomych z Facebook’a. Ale dlaczego nie skorzystać z kompendium wakacyjnych pomysłów zebranych w jednym miejscu?

W turystycznej części przewodnika Wakacje w Alzacji znajdziesz między innymi:

 • opis najważniejszych atrakcji turystycznych regionu;
 • oraz piękne miejsca znane tylko mieszkańcom;
 • miejsca, które spodobają się dzieciom (a i rodzice będą się tam dobrze bawić);
 • pomysły na wypoczynek blisko natury;
 • cały rozdział o miejscach, gdzie można wypocząć nad wodą;
 • najpiękniejsze alzackie szlaki rowerowe;
 • najciekawsze trasy na górskie wycieczki;
 • szereg aktywności skoncentrowanych na Alzackim Szlaku Win.

Wakacje w Alzacji to oczywiście dużo więcej niż część turystyczna! Znajdziesz w nim porządną garść ciekawostek o regionie, jego kulturze, historii i gastronomii. Opisałam też podstawowe informacje przydatne w degustacji wina w winnicy, piwnicy winiarskiej lub winiarskim sklepie. 

Podczas urlopu na pewno przydadzą Ci się rekomendacje restauracji, winsztubów, bistro, kawiarni, a także piwnic winiarskich oraz wybranych sklepów z pamiątkami. Francja to prawdziwa dżungla gastronomiczna. Warto przejść się po niej po czyichś śladach, aby mieć pewność, że zjesz smacznie i przy okazji nie zbankrutujesz. 

Jeśli strona wizualna jest dla Ciebie ważna to wspomnę, że wszystkie moje przewodniki przepięknie zilustrowała akwarelami Magda Jeziorska.

*

Przewodnik Wakacje w Alzacji kupisz tylko w blogowym sklepie.

Alzacja lato jedzenie

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi

Alzacja z dziećmi różni się od „dużych” przewodników Wakacje w Alzacji i Moja zimowa Alzacja.  To dwadzieścia sześć stron pomysłów na wyjścia z dziećmi w Alzacji: w okolicach Miluzy, Colmar, Strasburga oraz w Bazylei. Znajdziesz tu inspiracje na wyjścia typowo turystyczne ale i codzienne, bliższe osobom które w Alzacji mieszkają.

Wskazuję miejsca na pogodę i na niepogodę, na gorące dni i te z minusową temperaturą. Są wśród nich atrakcje z biletami wejścia i zupełnie darmowe. Dodatkowo zebrałam w pokaźną listę najfajniejsze sklepy z zabawkami w regionie oraz sklepy z odzieżą dziecięcą. Podpowiadam też, gdzie zjeść z dziećmi.

Kolejne plusy:

 • najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu: adresy, telefony, krótkie opisy dzięki którym ocenisz, czy dane miejsce spodoba się Tobie i Twojemu dziecku;
 • przejrzystość i piękna oprawa graficzna;
 • dzięki formatowi PDF łatwo wyszukasz potrzebne informacje.

*

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi kupisz tylko w blogowym sklepie.

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi

Opinie klientów

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.