Przewodniki po Alzacji

Spis treści

Zwiedź ze mną bajkową Alzację

Wyobraź sobie, że jedziesz do Alzacji z doskonałym planem. Nie kluczysz, nie błądzisz w ciemno, ale udajesz się bezpośrednio do najpiękniejszych miejsc. Jesz w sprawdzonych restauracjach i wiesz co zamówić z alzackiego menu, aby Ci smakowało. Oglądasz najbardziej bajkowe z bajkowych miasteczek i zdjęcia robisz takie, że wszystkim znajomym na Instagramie czy fejsie oko bieleje z wrażenia.

Sabina, czytelniczka bloga napisała mi tak:

Iza, dzięki Tobie w ubiegłym roku spędziłam w Alzacji najpiękniejsze wakacje w życiu. W tym roku zaplanowałam ciąg dalszy.

Regularnie dostaję podobne wiadomości i gdy je czytam, zawsze z radości ściska mnie trochę w gardle. Nie mam więc żadnych wątpliwości, że Alzacja może spokojnie stawać w konkury z Paryżem czy Lazurowym Wybrzeżem. Zachwyca i każe do siebie wracać. A ja pomagam zaplanować właśnie taki urlop. Niezapomniany, pełen obrazów, zapachów i smaków, które pozostaną z Tobą przez lata.

Napisałam trzy przewodniki po Alzacji: wakacyjny, zimowy oraz dla rodziców zwiedzających z dziećmi. Są inne niż te, które najczęściej znajdujesz w księgarniach. Zamiast suchego zestawienia faktów przypominają raczej opowieść o regionie lub rozmowę z dobrą koleżanką. Taką, która poleca Ci przetestowane miejsca i daje mnóstwo wskazówek, aby twoje wakacje były genialnym przeżyciem.

Bajkowa Alzacja

Czym różnią się pakiety podstawowy i VIP?

Przewodniki Moja zimowa Alzacja oraz Wakacje w Alzacji możesz kupić w wersji podstawowej oraz rozszerzonej, czyli VIP. Trzonem obu pakietów jest przewodnik podzielony na trzy części: turystyczną, kulturową i praktyczną, które doskonale przygotują Cię do alzackiej podróży.

Co w takim razie da Ci rozszerzony pakiet materiałów?  Wersja VIP zapakuje Twoją walizkę wspomnieniami.

Próbowałeś kiedyś zapisywać wspomnienia z wakacji? Albo wklejać w osobnym zeszycie pocztówki z każdego odwiedzonego miejsca? Zdarzyło Ci się gotować po powrocie z urlopu według tradycyjnych przepisów odwiedzonego regionu? A co powiedziałbyś na relaksowanie się przy kolorowankach, które przywołują na myśl wakacyjne wspomnienia? Mandale wciąż biją rekordy wśród sposobów na uspokojenie skołatanych nerwów.

I tu właśnie pakiet VIP okazuje się skarbnicą.

Dostajesz w nim kilka zeszytów (ebooki). Planer podróży pomoże Ci szczegółowo zaplanować urlop i związane z nim wydatki, Pamiętnik z podróży dostarczy miejsca na gromadzenie wspomnień i zaproponuje kilka przepisów na alzackie potrawy do przygotowania po powrocie. Wspomniane Kolorowanki umilą Ci pobyt (mogą też się przydać Twojemu dziecku, kiedy nudzi się czekając na tarte flambée w restauracji). Listę gadżetów uzupełnia zestaw alzackich tapet na komputer i komórkę oraz plakaty do wydrukowania i oprawienia w antyramę.

Warto wiedzieć

 1. Wszystkie przewodniki są przewodnikami elektronicznymi, zostały przygotowane w formie plików PDF. Format książkowy nie jest dostępny.
 2. Są to przewodniki subiektywne. Oznacza to, że polecam w nich restauracje, które sama sprawdziłam lub zostały przetestowane przez innych. Nie znajdziesz tu jednak listy wszystkich lokali gastronomicznych w regionie. To byłoby zresztą bardzo niepraktyczne!
Pakiety przewodniki po Alzacji

Moja zimowa Alzacja, przewodnik zimowy

Przewodnik podzielony jest na trzy części.

W części praktycznej dowiesz się między innymi:

 • gdzie dobrze zjeść (32 adresy sprawdzonych restauracji w regionie + 30 restauracji z gwiazdkami Michelina);
 • gdzie w Miluzie, Colmar i Strasbourgu złapać bezpłatne wi-fi;
 • gdzie parkować w czasie jarmarków bożonarodzeniowych (podaję adresy największych parkingów Miluzy, Colmar i Strasbourga).

W części turystycznej przygotowałam:

 • opis najpiękniejszych piętnastu jarmarków bożonarodzeniowych w całym regionie;
 • kilkadziesiąt miejsc wartych zobaczenia w całej Alzacji, a także za niemiecką i szwajcarską granicą;
 • spis turystycznych atrakcji dedykowanych dzieciom.

W części kulturowo-językowej znajdziesz między innymi:

 • rys historyczny opisujący zawiłe dzieje Alzacji;
 • opis potraw i smakołyków z alzackiego menu;
 • słówka, wyrażenia oraz całe skrypty rozmów dotyczące najważniejszych sytuacji, jakie może napotkać turysta.

*

Przewodnik Moja zimowa Alzacja kupisz tylko w blogowym sklepie: pakiet podstawowy oraz pakiet VIP.

Bajkowa Alzacja nocą

Wakacje w Alzacji, przewodnik nie tylko na lato

Przed wyjazdem na urlop przeczesujesz Internet w poszukiwaniu pomysłów, co warto zwiedzić w danym miejscu? Jasne, można poświęcić czas i szukać porad na blogach, stronach turystycznych lub czekać na rady znajomych z Facebook’a. Ale dlaczego nie skorzystać z kompendium wakacyjnych pomysłów zebranych w jednym miejscu?

W turystycznej części przewodnika Wakacje w Alzacji znajdziesz między innymi:

 • opis najważniejszych atrakcji turystycznych regionu;
 • oraz piękne miejsca znane tylko mieszkańcom;
 • miejsca, które spodobają się dzieciom (a i rodzice będą się tam dobrze bawić);
 • pomysły na wypoczynek blisko natury;
 • cały rozdział o miejscach, gdzie można wypocząć nad wodą;
 • najpiękniejsze alzackie szlaki rowerowe;
 • najciekawsze trasy na górskie wycieczki;
 • szereg aktywności skoncentrowanych na Alzackim Szlaku Win.

Wakacje w Alzacji to oczywiście dużo więcej niż część turystyczna! Znajdziesz w nim porządną garść ciekawostek o regionie, jego kulturze, historii i gastronomii. Opisałam też podstawowe informacje przydatne w degustacji wina w winnicy, piwnicy winiarskiej lub winiarskim sklepie. 

Podczas urlopu na pewno przydadzą Ci się rekomendacje restauracji, winsztubów, bistro, kawiarni, a także piwnic winiarskich oraz wybranych sklepów z pamiątkami. Francja to prawdziwa dżungla gastronomiczna. Warto przejść się po niej po czyichś śladach, aby mieć pewność, że zjesz smacznie i przy okazji nie zbankrutujesz. 

Jeśli strona wizualna jest dla Ciebie ważna to wspomnę, że wszystkie moje przewodniki przepięknie zilustrowała akwarelami Magda Jeziorska.

*

Przewodnik Wakacje w Alzacji kupisz tylko w blogowym sklepie: pakiet podstawowy oraz pakiet VIP.

Alzacja lato jedzenie

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi

Alzacja z dziećmi różni się od „dużych” przewodników Wakacje w Alzacji i Moja zimowa Alzacja.  To dwadzieścia sześć stron pomysłów na wyjścia z dziećmi w Alzacji: w okolicach Miluzy, Colmar, Strasburga oraz w Bazylei. Znajdziesz tu inspiracje na wyjścia typowo turystyczne ale i codzienne, bliższe osobom które w Alzacji mieszkają.

Wskazuję miejsca na pogodę i na niepogodę, na gorące dni i te z minusową temperaturą. Są wśród nich atrakcje z biletami wejścia i zupełnie darmowe. Dodatkowo zebrałam w pokaźną listę najfajniejsze sklepy z zabawkami w regionie oraz sklepy z odzieżą dziecięcą. Podpowiadam też, gdzie zjeść z dziećmi.

Kolejne plusy:

 • najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu: adresy, telefony, krótkie opisy dzięki którym ocenisz, czy dane miejsce spodoba się Tobie i Twojemu dziecku;
 • przejrzystość i piękna oprawa graficzna;
 • dzięki formatowi PDF łatwo wyszukasz potrzebne informacje.

*

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi kupisz tylko w blogowym sklepie.

Miniprzewodnik Alzacja z dziećmi

Opinie klientów