NOWOŚĆ! Webinary z francuskiej gramatyki już w sprzedaży

Pasje, co napędzają życie

Wiosenna energia na pewno przynosi potrzebę zmian, nowe pomysły, aspiracje i ambicje. Dziś zgodnie z tematem wyznaczonym przez Ulę należało opisać nowe życiowe pasje (więcej o tym pięciodniowym projekcie na samym końcu posta).

Przez dłuższą chwilę przypatrywałam się samej sobie. Czy na moim podwórku pojawiła się ostatnio jakaś nowa pasja czy zainteresowanie, które mobilizowałyby mnie do nadprogramowego działania? No i… nie. Ogródka nie założę, bo nie mam gdzie, szydełkowanie odkładam na kiedyś, a malować obrazów nigdy nie zacznę. Jak zaczęłam jednak analizować i spisywać na kartce to, co uznaję za swoje pasje, to wyszedł całkiem okrągły zestaw.

życiowe pasje podróżowanie książki Francja

Zanim trafiłam do podstawówki okazało się, że kocham CZYTAĆ. Pierwszą świadomą lekturą były Dzieci z Bullerbyn. Najpierw czytali rodzice, potem sama składałam litery.
Przed przeprowadzką do Francji jedną z najtrudniejszych (emocjonalnie) momentów okazało się sortowanie swoich książek.. Część rozdałam przyjaciołom, ze sobą wzięłam całe pudła „tych najważniejszych”, a nadal większość zalega na półkach w mieszkaniu u mamy.

W szkole podstawowej odkryłam, że lubię również PISAĆ i taka forma wyrażania, przekazywania siebie pasuje mi najbardziej. Pierwsze wiersze, pamiętniki. Czasami bazgrałam dla samego bazgrania przepisując jakieś teksty. Teraz myślę sobie, że kiedyś – jak już będę stara i mądra – to na pewno napiszę książkę. Taki mam plan.

życiowe pasje podróżowanie książki Francja

ŚPIEWANIE miałam już w genach po ojcu. Od najmłodszych lat wyśpiewywałam żołnierskie piosenki z repertuaru Centralnego Zespołu Wojska Polskiego, do którego należał. Bez śpiewania nie wyobrażam sobie siebie. Zwyczajnie.

Od zawsze ciągnęło mnie również do.. kościoła. Ale nie do instytucji, a do ciszy, zadumania i tajemniczości, jakie tam znajdowałam, gdy było już po mszy. Parę lat później właśnie w BOGU znalazłam mój sens życia. Sens i życie, drogę i miłość. Relację z Nim uważam za najważniejszy i najcenniejszy składnik mnie samej.

FRANCJA pojawiła się w liceum. Sempołowska (warszawskie liceum) znana była z wysokiego poziomu, klas dwujęzycznych i wymian naukowych z Francją właśnie. Powoli rosła we mnie miłość (pasja!) do kraju, którego czasowniki ledwo zaczęłam koniugować.

Wszystkie pasje rosły i rosły. W międzyczasie odkryłam jeszcze, że czuję prawdziwie wolna, gdy PODRÓŻUJĘ. Doszły jeszcze kolejno FOTOGRAFIA, czyli sztuka zatrzymywania chwil oraz GOTOWANIE, bo lubię jeść i przyjmować gości.

Niecałe trzy lata temu poznałam S. Nie do końca zgrabnie, ani prawdziwie, stwierdzić, że MĄŻ jest moją pasją. Niemniej, mężczyzną mojego życia na pewno.

życiowe pasje podróżowanie książki Francja

Zaledwie półtora roku temu pojawiło się również BLOGOWANIE. Posiadanie własnego kąta w bezmiarach i na bezdrożach Internetu wciągnęło mnie bardziej, niż planowałam.

Wszystkie wątki wołają o czas dla siebie. Jednocześnie, wszystko się ze sobą splata. Gotowanie z podróżowaniem, wiara z życiem, Francja z mężem, pisanie ze wszystkim powyższym. Jeśli z okazji nowego sezonu miałabym podjąć decyzję, co chciałabym doskonalić najbardziej, naprawdę trudno byłoby mi odpowiedzieć.

PS. Pasje to jedno, zainteresowania drugie, a do tego jeszcze potrzeby. Z potrzeb to język niemiecki chciałabym podszkolić na wiosnę. A z zainteresowań, nauczyć się grać na gitarze (które to już podejście…?).

Uśmiechnięta Iza
Cześć, jestem Iza! Pomogę Ci poczuć się tu jak w domu. Nieważne, czy przyjechałeś do Francji na wakacje czy na stałe.
W serialu słyszysz francuskie &^%$&,a lektor tłumaczy „ty ananasie!”. Pobierz Mały słownik wyrazów brzydkich, aby rozumieć więcej.

0 Odpowiedzi

  1. piękne pasje, nie ma co zmuszać sie na siłę, żeby dodawać do tego coś jeszcze

  2. Piękne masz pasje 🙂 a za szydełko możemy się zabrać wspólnie przyszłej zimy, teraz szkoda wieczorów, trzeba cieszyć się słońcem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne na blogu

dziękuję

Został ostatni krok…

Sprawdź swoją skrzynkę mejlową i kliknij w potwierdzający link.

Moja Alzacja stosuje pliki cookies. Więcej przeczytasz w polityce prywatności, a w każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień cookies w swojej przeglądarce.

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Wyślij mi wiadomość

A może chcesz poszukać czegoś na stronie?

Zapisz się