LINKI 2017-09-21T22:27:30+00:00

ZACZNIJ TUTAJ

zacznij tutaj

O blogu słów kilka

Blog powstał na samym początku mojej francuskiej podróży. Nazywał się wtedy Love for France. Pomysł na to, co, jak i dla kogo chcę pisać długo się kształtował.

Powoli odnalazłam swój blogowy język, zawęziłam tematy, a w 2016 roku zmieniłam nazwę bloga na Moja Alzacja. Postanowiłam tym samym skoncentrować się na regionie, który znam i kocham najbardziej.

Jeśli o Alzacji nic dotąd nie słyszałeś (lub bardzo niewiele) zacznij od dwóch artykułów: ABC Alzacji czyli alfabet regionu oraz 10 podobieństw między Alzacją a Polską.

Natomiast jeśli Alzacja już Cię do siebie przekonała i planujesz podróż w te rejony na blogu znajdziesz bardzo dużo inspiracji i podpowiedzi, jak wypełnić grafik zwiedzania. Na przystawkę przeczytaj przede wszystkim Co warto zwiedzić w Alzacji, Zwiedzanie Strasbourga nie tylko na rowerze oraz 5 bajkowych miasteczek Alzacji.

Z innych tematów, które pojawiają się na blogu najważniejszymi są wątki kulturowe, np. 101 zdziwień emigrantki, czyli czym zaskoczyło mnie życie we Francji, część 1, 2 i 3 , językowe, np. 13 wskazówek, jak rozgadać się po francusku oraz emigracyjne, takie jak cykl wywiadów pt. Francuskie historie Polek.

o blogu słów kilka

Francuskie Papillotes

Raz na jakiś czas wysyłam elektroniczne listy, które nazwałam Francuskie Papillotes (tak samo jak sławne cukierki świąteczne). W mejlach piszę o francuskich ciekawostkach, podrzucam słówka i linki do ciekawych treści i przepisów kulinarnych, które wypróbowałam. Na bieżąco informuję też o blogowych nowościach.

Jeśli więc masz ochotę na Francuskie Papillotes w Twojej skrzynce mejlowej i chcesz o wszystkim wiedzieć pierwszy/pierwsza, dołącz do Czytelników.

DOŁĄCZAM !

Przewodniki po Alzacji

Pierwszy mini przewodnik, który napisałam nosi tytuł 11 perełek Alzacji i rozdaję go za darmo. Jeśli jeszcze go nie masz, weź go sobie od razu 

BIORĘ!

A niedługo … Alzacki Sklep z przewodnikami

Na blogowym zapleczu pracuję też nad pierwszym dużym, zimowym przewodnikiem po moim ulubionym regionie Francji. Jeśli wszystko się uda, trafi do sprzedaży już w połowie października. Dostępny będzie na moje stronie, a o wszystkim będę informować na bieżąco w newsletterze, na Facebooku i oczywiście na blogu.

Mam nadzieję, że Moja Alzacja będzie Ci służyć i jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w tych stronach, że zainspiruje Cię do właśnie takiej podróży.

Jeśli jesteś przedstawicielem firmy, organizacji lub instytucji o francuskim profilu i interesuje Cię  współpraca ze mną, przejdź do zakładki WSPÓŁPRACA.

A jeśli masz chwilę, napisz mi krótko coś o sobie (mój mejl to izabela@mojaalzacja.pl) Jestem bardzo ciekawa, kto mnie czyta. Tak po prostu :)

Serdeczne pozdrowienia z Alzacji,

Izabela

osoby, które zwiedziły Alzację z moim przewodnikiem piszą do mnie takie mejle:

Witaj Iza,

moje wakacje w Alzacji dobiegły końca. Jestem już w domu, oglądam zdjęcia i dochodzę do wniosku, że były to najlepsze wakacje w życiu. Miejsca, ludzie, krajobrazy, atmosfera, jedzenie, wino… można wymieniać bez końca. Dodam, że mieliśmy ze sobą rowery :))

Dziękuję jeszcze raz za inspiracje, nie daliśmy rady zobaczyć wszystkich polecanych miejsc w 2 tyg. Co robić? Trzeba będzie wrócić :))

Pozdrawiam serdecznie

Ula